Hráči Táborska dostali za ostudnou prohru s Dynamem pokutu

TÁBOR - 29.06.2014 13:33

Obzvláště nepovedený zápas v posledním, 30. kole Fotbalové národní ligy, ve kterém se rozhodovalo o postupu do nejvyšší soutěže, ze strany fotbalistů FC MAS Táborsko ze začátku června s českobudějovickým Dynamem (prohra 0:6) měl se začátkem letní přípravy ještě nepříjemnou dohru. Předseda představenstva Jiří Smrž informoval, že hráčům a realizačnímu týmu byla udělena pokuta ve výši přibližně 400 000 Kč.

"Výše pokuty není pro všechny stejná, ale je odstupňována podle toho, zda se jedná o hráče základní sestavy, nebo o hráče, který seděl na lavičce. Rozdílné postihy jsou i u realizačního týmu. Jiný postih má hlavní trenér a jiný vedoucí mužstva. Zohlednili jsme podíl každého na této ostudě," vysvětlil Jiří Smrž.

Pokud se týká přípravy na novou sezónu, po porážce se Slovanem Bratislava (2:4) sehrálo Táborsko včera další přípravné utkání. Ve Vlašimi zvítězili Jihočeši 4:1. Do zápasu postupně nastoupilo 22 hráčů, volno dostali brankář Toma a útočník Strnad. Táborsko šlo do vedení vlastním gólem Hella a pak se prosadil hlavou po rohu stoper Mráz. Už na 3:0 zvýšil Džafić nohou po trestném kopu. Vlašim snížila chytrým lobem či padáčkem Vébra, který využil chyby v rozehrávce hostí. Čtvrtou branku Jihočechů vsítil Musiol, který využil přihrávky Nešického.

Graffin Vlašim - FC MAS Táborsko 1:4 (0:2)

Branky: 64. Vebr - 12. Hell (vla.), 17. Mráz, 50. Džafič, 81. Musiol. ŽK: 0:2 (54. Krameš, 56. Džafič).

FC MAS Táborsko I. půle: Bréda - M. Štochl, Mráz, Hric, Divíšek - Šiml - Kočí, Javorek, Šimák, Traoré - Přeučil.

II. půle: Bréda - Kotrba, Ciferský, Vavřina (68. Smetana), J. Rabiňák - Krameš - Peterka, Džafić, Nešický, Civić - Musiol.

Hodnocení trenéra FC MAS Táborsko Petra Frňky: Výsledek úplně neodpovídá realitě, pro Vlašim je krutý. Ve fotbale ale jde o to, kdo dá góly. My jsme byli v první půli lepším týmem, hráli jsme velmi dobře. Utkání mělo slušnou úroveň z obou stran. Ve druhé půli nás Vlašim přehrávala. Kromě gólu, neproměněné penalty měli domácí ještě dvě, tři šance na skórování. Pro mě je hlavním tématem, že jsme mohli odehrát kvalitní zápas s velmi dobrým soupeřem. K nasazení hráčů nemám výhrady, ačkoliv v pátek odběhali v intenzitě devět kilometrů. Nepůsobili jsme možná tak svižně jako soupeř, ale zápas jsme odpracovali. V neděli odjíždíme na týdenní soustředění do Třebíče, odehraje tam zápas s Jihlavou a příští sobotu se přemístíme na turnaj do Nové Včelnice.