Táborsko v domácí premiéře s Varnsdorfem pouze remizovalo

TÁBOR - 10.08.2014 10:05 - Aktualizováno: 10.08.2014 10:05

Ve 2. kole Fotbalové národní ligy remizovalo doma FC MAS Táborsko s Varnsdorfem 1:1. V poločase Jihočeši prohrávali, čtvrt hodiny před koncem srovnal Musiol. Po dvou kolech tak má Táborsko na svém kontě dva body, stejný výsledek jako včera uhrálo před týdnem v Sokolově.

FC MAS Táborsko - FK Varnsdorf 1:1 (0:1)

První šanci měli v 7. minutě domácí, zleva se dostal před brankáře Presl, ale neprostřelil ho. Chvíli poté se neujala ani Javorkovo hlavička. Po počátečním útlumu se hosté otřepali a v 37. minutě Toma vyrážel na roh Martanovu střelu, která mířila pod břevno. O pět minut později se ale Varnsdorf dočkal gólové radosti. K míči se dostal Breit a střelou k tyči otevřel skóre.
Do druhé půle vstoupili Jihočeši s cílem vývoj utkání otočit a zatlačilo hosty před jejich branku. Ti dlouho odolávali, ale čisté konto nakonec neudrželi. Táborsko se vyrovnání dočkalo v 73. minutě. Po centru nastal ve vápně Varnsdorfu zmatek, z něhož se střelou do branky po několika odrazech prosadil Musiol.

Branky: 73. Musiol - 42. Breite. Rozhodčí: Pechanec - Pochylý, Machálek. ŽK: Džafić - Porcal, Filip. Diváků: 786.

Táborsko: Toma - Divíšek, Ciferský, Kotrba, Mráz - Kočí (55. Strnad), Šiml, Džafić, Presl, Javorek - Přeučil (55. Musiol).

Varnsdorf: Porcal - Zieris, Novotný (80. Urbánek), Kouřil, Landovský - Filip, Breite, Tvaroha (78. Daníček), Jurča (62. Rudnickyj) - Martan, Schubert.

Petr Frňka (Táborsko): V úvodu jsme měli dvě gólovky, které jsme neproměnili. V závěru půle jsme hráli pasivně. Soupeř nás potrestal. V druhé půli jsme aktivitu vystupňovali. Bohužel to stačilo jen na srovnání. Jsem zklamaný, doma jsme chtěli vyhrát. Nedokázali jsme být efektivnější, ač jsme dopředu poslali do druhé půle další útočné hráče.

Zdenko Frťala (Varnsdorf): Bodu si hodně vážíme. Jsem přesvědčen, že odsud se body vozit nebudou. V obranné fázi jsme plnili to, co jsme si řekli. Mohli jsme být více aktivnější v zakončení. Soupeř postavil ve druhé půli do útoku to nejsilnější, co mohl. Naštěstí Táborsko jen srovnalo. Trochu nám chybí fotbalovost a trpělivost.