Táborsko bralo tři body a bylo za ně moc rádo

TÁBOR - 08.03.2015 10:45 - Aktualizováno: 08.03.2015 10:48

Spolufavorit druhé fotbalové ligy FC MAS Táborsko se včera v prvním jarním kole proti bojovnému Frýdku-Místku dokázal prosadit brankově jen jednou, a to v první půli po průniku a nečekané střele na přední tyč Tusjaka ve 23. minutě. Zejména ve druhé části prvního poločasu domácí potvrzovali, že patří do špičky FNL. Diváci čekali další branky, ale koření fotbalu zůstalo kdesi ukryto. Frýdečtí vůbec nepůsobili odevzdaně, naopak. Jeho hráči Ilko či Staško se drali do šancí a jen zblokování střel jim zabránilo skórovat.

Na druhé strany vystřihl pěkné nůžky při zakončení domácí Traoré. Jediný gól utkání zařídil krajní obránce. Slávistický hostující dravec dostal dlouhý míč na levou stranu, zaběhl s ním do vápna a ostrou střeleckou nótou k pravé tyčce donutil frýdeckého brankáře Mihalka kapitulovat. Za několik minut se po chybě hostí řítil do vápna Strnad, ale zakončil možná příliš brzy a s jeho pokusem po zemi si gólman tenkráte poradil.

Po změně stran to byli Frýdečtí, kteří měli více příležitostí. Trenér Orel jen lomil rukama, co jeho svěřenci neproměnili. Už ve 46. minutě se ve výhodné pozici pořádně netrefil Staško. Pak pálil po zemi v gólovém postavení v vystřídavší Hykel a v 69. minutě aktivní Vašenda trefil ukrytou ranou pravou tyč Tomovy branky. Gólman domácích byl oporou svého týmu a udržel si nulu bravurními zákroky. Třeba když Mráz při malé domů trestuhodně chyboval a Ďuriška byl ve dvousetprocentní šanci. Jenže domácí gólman ukázal skvělou formu z minulé sezony.

Domácí drželi jednobrankový náskok stůj co stůj. Co se týče jejich palební ofenzivní síly, hlavním střelecem byl Džafič. Ten ve druhé půli asi třikrát nadějně atakoval frýdeckou bránu a nejblíže gólu byl v 82. minutě po trestném kopu Tusjaka.

Tři body nakonec zůstaly doma, Táborsko pojede příští týden se snahou je potvrdit v Karviné.

FC MAS Táborsko - MFK Frýdek-Místek 1:0 (1:0)

Branka: 23. Tusjak. Rozhodčí: Marek - Pelikán, Melichar. ŽK: Mráz, Presl, Traore - Mehremič, Staško. Diváci: 415.

Táborsko: Toma - Sladký, Mráz, Cíferský, Tusjak - Šiml - Surynek (90. Nešický), Traore, Džafić, Presl (66. Ciku) - Strnad (79. Musiol).

Frýdek-Místek: Mihalek - Švrček (46. Hykel), Literák, Mehremič, Žídek - Ilko, Ďuriška, Vašenda, Just (76. Zapalač) - Staško, Matúš (79. Jurišič).

Trenér Radim Nečas (Táborsko): Musíme být spokojení se třemi body. Předvedli jsme hodně chyb a jen díky štěstí a díky zákrokům Tomy jsme udrželi nulu. To si musíme přiznat. Měli jsme ale na hřišti i dobré věci, dobré průniky. Zhruba od dvacáté minuty první půle jsme hráli fotbal, který chceme praktikovat. Do konce prvního poločasu jsme hráli dobře. Nabádali jsme hráče o přestávce, aby zůstali u aktivní hry. Ve druhém poločasu soupeř zjednodušil hru, začal nakopávat dlouhé míče, my jsme byli všude pozdě, vracelo se nám všechno do obrany. Soupeř měl až moc šancí. S hráči si to rozebereme. Naši hráči po přestávce trochu znervózněli, terén pak byl dost rozbahněný, tudíž nám vázla kombinace. Čím více kazili, tím více byli nervóznější. Dostali se do křeče. Hosté neměli co ztratit a příkladně bojovali. Zatápěli nám. Nedostatky, které jsme dnes předvedli, už v příštím utkáni nebudou. Nejcennější jsou dnes tři body.

Karel Orel (Frýdek-Místek): Zápas se mi hodnotí těžko. Porážka 1:0 je pro nás strašně krutá. Hlavně za druhý poločas jsme si zasloužili minimálně vyrovnat. Nastřelili jsme tyčku. A po chybě Mráze, který dával malou domů, jsme měli v 86. minutě další stoprocentní šanci. To bylo jasná tutovka. Bod bychom si odvezli. Ve druhém poločase jsme donutili domácí k pasivitě, chtěli jsme vyrovnat. Přijeli jsme sem totiž bodovat, při vší úctě k Táborsku. Víme, že má vynikající ofenzivně laděné mužstvo, ale věděli jsme, že jejich obranná fáze už není tak kvalitní jako ofenzivní. Toho jsme chtěli využít. Už v prvním poločase měl šanci Ilko, šli jsme také do brejku tři na jednoho, který jsme strašně vyřešili. Minimálně na bod jsme tady měli.