► Galerie Autoři branek do sítě Znojma Strnad - Šiml. [Foto: Jan Škrle]

Táborsko doma znovu vyhrálo s nulou, tentokráte nad Znojmem

SEZIMOVO ÚSTÍ - 21.03.2015 21:27 - Aktualizováno: 22.03.2015 08:56

Relativně jednoduše vybojoval dnes FC MAS Táborsko další tři druholigové body v druhém jarním domácím mistrovském utkání FNL nad 1. SC Znojmo. Exligista totiž na stadionu Soukeník prakticky neohrozil branku domácího gólmana Michala Tomy, který mohl kustodovi vrátit neušpiněný dres.

FC MAS Táborsko - 1. SC Znojmo 2:0 (2:0)

Až dvě minuty před koncem měli Znojemští jasnou gólovou šanci, ale Lapeš na míč pořádně nedosáhl a tudíž z malého vápna zakončil nepřesně. To už FC MAS Táborsko vedl desítky minut 2:0 po brankách svátečního střelce Šimla a kanonýra Strnada (dal osmý gól v sezoně).

Hlavně v první půli bylo ve hře Jihočechů na co koukat. Kromě dvou zásahů mohli přidat další úspěchy, ale vesměs je vychytal znojemský gólman Ilizi. Ten nestačil v 18. minutě na dorážku Šimla po rohovém kopu a závaru před brankou. Sklonit se také musel před Strnadem, který ve 26. minutě hlavou dopravil míč do sítě po průniku Presla. Kromě autorů gólů byli blízko skórování Nešický a znovu Strnad.

Po přestávce už tlak domácích polevil, Znojmo bylo aktivnější, ale žádný efekt mu to nepřineslo. Táborsko kontrolovalo hru a vyráželo na zteče. Když už se řítil bek Sladký skoro sám na bránu, zastavil ho odpískaný faul na jeho spoluhráče. Za Táborsko si připsali nadějné střelecké pokusy Musiol a Presl, pak přišla zmíněná a nevyužitá příležitost znojemského Lapeše. Táborsko v klidu dokráčelo k dalším třem bodům (před 14 dny porazilo doma Frýdek-Místek 1:0) a na druhý Varnsdorf ztrácí jeden bod.

Branky: 19. Šiml, 26. Strnad. Rozhodčí: Machálek - Peřina, Pilný. ŽK: Sladký, Javorek - Cihlář.
Diváků: 718.

Táborsko: Toma - Sladký, Cíferský, Mráz, Tusjak - Šiml - Presl (85. Hovorka), Nešický, Javorek, Surynek (64. Kočí) - Strnad (73. Musiol).

Znojmo: Ilizi - Hříbek, Svozil, Dreksa, Cihlář - Helísek, Nepožitek (38. Lapeš), Njire (74. Stáňa), Pázler - Okleštěk (80. Levai), Ledecký.

Radim Nečas (Táborsko): Jsem rád, že jsme utkání zvládli tříbodově a že jsme vzadu udrželi nulu. S tím máme trochu problémy, tak se na to zaměřujeme. První poločas jsme hráli kombinačně dobře. Soupeři jsme nepůjčovali míč. Dali jsme dva góly, byli jsme produktivní a měli jsme tam ještě další náznaky. Vedli jsme ale jen 2:0, což je ošidný výsledek. Znojmo posílilo útok a nám ve druhém poločasu trvalo asi sedm minut, než jsme na to zareagovali. Hosté si nevypracovali stoprocentní šance až na tu jednu v závěru utkání. My jsme v tu dobu hráli na brejky, které jsme bohužel nedotáhli do konce. Asi jsme měli přidat třetí branku.

Ludevít Grmela (Znojmo): Gratuluji domácím ke třem bodům. Jeli jsme sem s tím, že začneme od dobré defenzivy. Domácí nás ale přehrávali, byli nepříjemní, my jsme od nich byli daleko, nepodrželi jsme míč. Druhý poločas už byl z naší strany lepší, myslím, že jsme byli aktivnější než domácí, kteří hráli na brejky. Naše aktivitu jsme ale do gólových pozic nedotáhli až na tu šanci Lapeše, která by zřejmě zápas neovlivnila. Do druhé půle jsme nasadili ofenzivní hráče, chtěli jsme zápas zdramatizovat snížením na 2:1, což se nám nepovedlo.