Táborsko složilo ústeckou Armu hned v první půli

TÁBOR - 19.04.2015 15:26 - Aktualizováno: 19.04.2015 15:26

Po dvoukolovém bodovém půstu se FC MAS Táborsko znovu hlásí o pozornost ve špičce tabulky FNL. Tentokráte modrobílí doma přehráli FK Ústí nad Labem, tým zvaný Arma, 3:1 dvěma góly Džafiće a jedním Presla.

FC MAS Táborsko - FK Ústí nad Labem 3:1 (3:1)

Všechny čtyři branky padly v prvním poločasu, který byl nejen brankově zajímavější než druhý. Táborsko se muselo obejít bez vykartovaného stopera Cíferského, naopak po karetním trestu se vrátil Sladký, který spolu s Džafićem patřil k nejlepším hráčům zápasu. Gól si domácí fanoušci zakřičeli už v 11. minutě. Presl utekl po levém křídle a poslal do vápna centr, na který si nádherně naskočil Džafić a hlavou poprvé rozvlnil síť. Pak si Presl asi po čtvrt hodině hry zahrál s hráči hostí hru: Hele, kluci, půjčte mi míč. Krajní záložník Táborska s ním zasprintoval, napřáhl k ráně, která se před gólmanem vytočila doleva a zapadla mu za rukavicemi k tyči - 2:0. Také Ústí dalo pěknou branku. Volej Zemana po centru zleva byl ukázkový - 2:1. Rovněž čtvrtý zásah do černého patřil do televizních sestřihů. Přetažený centr Tusjaka si na prsou zpracoval Džafic, nenechal míč spadnout na zem a napálil ho na zadní tyč ústecké brány a dal na 3:1. Do poločasu si každá strana připsala ještě jednu příležitost. Ve 39. minutě pohotový gólman Toma vyškrábnul ústeckou střelu od Smoly mířící pod břevno a na druhé straně se mohl u pravé tyčky dorážkou prosadit domácí kapitán Mráz, ale dosáhl pouze rohového kopu.

Druhý díl utkání postrádal branky. Do zápasu se jako střelec v 65. minutě nezapsal Tusjak, který bombou vyzkoušel pevnost rukou brankáře Zachardy. Stejně dopadl ústecký Smola před Tomou. Táborsko zaslouženě zvítězilo a v příštím kole pojede otestovat jarní formu na půdu hanácké Olomouce.

Branky: 11. a 36. Džafič, 16. Presl - 25. Zeman. Rozhodčí: Váňa - Hájek, Kožár. ŽK: Musiol - Martykán, Smola, Leibl. Diváků: 436.

Táborsko: Toma - Sladký, Mráz, Hric, Tusjak - Šiml - Džafič, Traoré (40. Nešický), Javorek, Presl (86. Kočí) - Musiol (77. Strnad).

Ústí: Zacharda - Vraštil, Zukič, Vaněk, Pícha (46. Šraga) - Zeman, Peterka, Martykán, Leibl (85. Novotný) - Melunovič (77. Veverka), Smola.

Radim Nečas (Táborsko): Potřebovali jsme bodovat naplno, protože jsme v minulých dvou zápasech jednou remizovali a jednou prohráli. Věděli jsme, že proti Ústí to bude důležitý zápas. Do utkání jsme vstoupili dobře, vedli jsme 2:0, ale malinko jsme polevili a hned jsme byli potrestáni snížením na 2:1. To jsme trochu znervózněli, ale po hezké akci jsme přidali třetí branku. V poločase jsme si řekli, že budeme aktivní, že soupeř bude chtít snížit a nám se otevře prostor na brejky. To se také stalo, ale další gól jsme nepřidali. Myslím si, že jsme zaslouženě vyhráli.

Petr Němec (Ústí): Brzy jsme tady prohrávali 2:0. Sice jsme se brankou na 2:1 dostali zpátky do zápasu, ale naše hra zejména v prvním poločase nebyla dobrá. Soupeř toho využil a zaslouženě vedl 3:1. Ve druhém poločase už se hra vyrovnala, ale my jsme na nic nedosáhli a výsledek se už nezměnil. Jsme mužstvo dvou tváří, Doma jsou výkony úplně jiné, než když hrajeme venku. Svými chybami jsme soupeře brzy pustili do vedení a to se pak proti týmu, jakým je Táborsko, těžko dohání.