Táborsko po mátožném výkonu odevzdalo body Pardubicím

TÁBOR - 10.05.2015 10:31

Jak se o druholigové body nebojuje, předvedlo v pátek na státní svátek FC MAS Táborsko v domácím mistrovském utkání proti Pardubicím. Za ideálního počasí, na trávníku rovném jako stůl hrálo bez nasazení, odvahy a jakoby bez zájmu. Východočeši po zásluze zvítězili 1:0.

FC MAS Táborsko - FK Pardubice 0:1 (0:0)

Ohlasy z tribun byly takové, že jindy agilní domácí tým podal jeden z nejhorších výkonů za poslední roky. Tato slova potvrdil i většinový vlastník klubu Jiří Smrž, který zápas okomentoval jasně: "Musíme se divákům za výkon našeho mužstva omluvit. Byl ostudný až trapný. Pokud uvidíme něco podobného v příštím utkání v Kolíně, budeme vše řešit známou nepopulární cestou," naznačil hrozbu pokut Jiří Smrž.

Táborsko v utkání s Pardubicemi bylo v ofenzivě téměř neškodné. Jednu pořádnou šanci měl až v 76. minutě po chybě gólmana Musiol, ale trefil pouze tyč. To už Pardubice minutu vedly. Utěšenou ránu, která před brankářem Tomou zaplavala, vyslal obránce Ševl a nehlídaný stoper Bederka neměl problém vyražený míč zatlouci do sítě.

Domácí hráči měli v utkání pouťovou formu. Klíčové herní situace, to znamená odražené balony, byly téměř výhradní kořistí Pardubic. Domácí se po hřišti většinou ploužili jako stíny, jen Tusjak občas v první půli ukázal, že jednou ze základních řemeslných disciplín fotbalisty je běh. Markantní rozdíl byl v počtu přihrávek směrem dozadu, v tom Táborsko vynikalo. Pokud šel z kopaček domácích míč dopředu, vesměs se jednalo o nakopávaný balon, což není pro Táborsko vůbec typické. K nakopávání se uchylovali i jinak kreativní hráči domácích, na nich ležela neprodyšná psychická deka. A další signifikantní prvek ve hře FCT: pokud Jihočeši získali výhodu standardky, nízko zahraný míč pohodlně odhlavičkoval první bránící hráč Pardubic.

Východočeši si v duelu vypracovali asi čtyři jasné šance. Ve 20. minutě zůstal na zadní tyčce sám Petráň a jeho volej Toma zneškodnil. Ve 26. minutě se Toma vytáhl proti skvělé hlavičce Kopřivy ještě lepším zákrokem a v 54. minutě se po bombě Kudrny nad jeho hlavou roztřáslo břevno. Pokusy Táborska o ztečení branky Frydrycha byly hodně platonické, za zmínku stojí nečekaná hlavička Hrice do boční sítě. V závěru, při snaze o vyrovnání, se dopředu vysunul stoper Mráz, ale do vápna nelétaly skoro žádné míče, které by mohl hlavičkovat. Pardubice vcelku snadno získaly na Soukeníku tři body. Absolutorium zaslouží domácí kotel, který - navzdory špatnému výkonu Táborska - vytrvale a nápaditě fandil.

Branky: 75. Bederka. Rozhodčí: Pechanec - Pospíšil, Melichar. ŽK: 0:1 (Kakrda). Diváků: 515.

Táborsko: Toma - Tusjak, Hric, Mráz, Sladký - Šiml - Kočí (63. Musiol), Javorek, Nešický, Presl (80. Ciku) - Strnad (63. Musiol).

Pardubice: Frydrych - Kakrda, Bederka, Kopřiva, Sejvl - Záviška (61. Pánek D.), Kudrna, Jeřábek, Dostálek (65. Fousek) - Fusek, Petráň (81. Klátil).

Radim Nečas (Táborsko): Pardubice byly u nás jednoznačně lepším mužstvem. Mohli jsme prohrát výraznějším výsledkem. Musíme vyzdvihnout kvalitu Pardubic, na druhé straně nám se nedařilo vůbec nic. Měli jsme jen jednu nebezpečnou střelu do tyče. Objektivně jsme byli horším týmem. Chyběl nám Džafič, který umí zahrávat standardní situace. V tomto utkání jsme je kopali špatně. Chybí nám také Traoré. Máme ale široký kádr. Domníval jsem se, že hráči, kteří naskočí, se předvedou. Své šance se ale nechopili. Jsem velmi zklamán, výkon našich hráčů si nedovedu vysvětlit. Hráči věděli, co mají hrát, ale podali výkon tak maximálně na 60 procent. První poločas jsme prospali, nešlo nám to, a pak už jsme se zvedali velice těžko. Tlak na mužstvo? Žádný extra tlak na tým tady nikdo nevyvíjí. Pro příští utkání v Kolíně se dají očekávat změny v sestavě, ale musíme vycházet ze zdravotního stavu hráčů.

Jiří Krejčí (Pardubice): Naše vítězství bylo zasloužené a pokud budu trochu troufalý, mohli jsme vyhrát vyšším rozdílem. Až tak často naše hráče nechválím, ale dnes jsme ve všech řadách podali velmi dobrý výkon.