► Galerie Táborsko si včera poradilo s Třincem. [Foto: Jan Škrle]

Táborsko zůstává neporažené, Třinec zdolalo s jistotou 3:1

TÁBOR - 28.09.2014 09:02

Jediným neporaženým celkem druhé fotbalové ligy zůstává po osmém kole FC MAS Táborsko. Jihočeši si včera vcelku bez problémů poradili doma s Třincem 3:1, když branku obdrželi až v poslední minutě po nesoustředěnosti, zaváhání a potrestané malé domů. Jinak Táborsko většinu zápasu ovládalo hru.

FC MAS Táborsko - FK Fotbal Třinec 3:1 (1:0)

Zápas neměl příliš vysoké tempo, na obou celcích se projevilo, že hrály ve středu pohárové kolo. Duel se hrál za nádherného podzimního počasí a chyběla mu početnější divácká kulisa. Diváci, kterých přišlo na Plzeň ve středu na pohár přes čtyři tisíce, tentokráte zůstali doma. V ochozech byly jen čtyři stovky.

Za domácí se dvakrát trefil stoper a kapitán Peter Mráz, který projevil cit útočníků. Byl na správném místě a dorážel předchozí brankové situace. Mráz zchladil hosty poprvé v 11. minutě. To Džafič kopal roh, hlavičku Strnada Bruk ještě vyrazil, ale na pozdrav od poslední instance Mráze už byl krátký. Třinečtí se před brankáře Tomu moc nedostávali, a tak volili spíše střely z dálky. Jednou ale nebezpečně pálili ve 30. minutě Kubáněm. Domácí gólman musel na zem a míč vyndat na rohový kop. Druhý gól Táborska dlouho visel ve vzduchu a přišel v 58. minutě. Hráči levé strany sestavy Divíšek a Tusjak zaútočili, ale pak chyboval třinecký Hupka, jehož přihrávku vystihl Traoré a po zemi navýšil domácí účet na 2:0. Druhý gól zápas de facto rozhodl. Táborsko přidalo pár pěkných akcí, třeba když ve sprintu Ciku hledal před bránou Strnada, kterého o gól připravila jen záchranná brzda včasného třineckého odkopu. V 69. minutě už Třinci nic nepomohlo. Bruk nejprve skvěle odmítl propustit ránu Javorka, ale číhající Mráz dokonal gólové dílo - 3:0.

Nulu vzadu však domácí neudrželi: při špatné rozehrávce od beka musel stoper Mráz hrát malou domů, kterou v tísni brankář Toma sebral do rukou. Hosté svou výhodu standardní situace na malém vápně málem nevyužili, ale nakonec Gavlák v nastaveném čase s pomocí teče míč do sítě prorval - 3:1. Táborsko ale bylo jasným vládcem v utkáni a po zásluze získalo tři body.

Branky: 13. a 69. Mráz, 58. Traoré - 90. Gavlák. Rozhodčí: Kocourek -Černý, Melichar. ŽK: Kubáň, Málek (oba Třinec). Diváků: 403.

Táborsko: Toma - Kotrba (16. Ciku), Mráz, Cíferský, Divíšek - Javorek - Džafič, Sladký, Traore (84. Kočí), Tusjak - Strnad (81. Přeučil).

Třinec: Bruk - Zawada (72. Lisický), Vomáčka, Čelůstka, Kubáň - Malíř (63. Lukáš), Hupka, Matoušek, Ceplák (63. Málek) - Joukl, Gavlák.

Hodnocení trenéra FC MAS Táborsko Petra Frňky: Především mě těší, že jsme doma vyhráli a že jsme utkání měli celou dobu pod kontrolou. K vítězství jsme dokráčeli poměrně jistě. Bylo vidět, že utkání nemá žádné strhující tempo, pro soupeře i pro nás je náročné absolvovat v jednom týdnu tři utkání. Hráči pak nestačí zregenerovat. Zápas se pomalu rozjížděl a po našem prvním gólu soupeř nebyl schopen zvýšit aktivitu. Utkání jsme si odehráli relativně tak, jak jsme potřebovali. Radost mi kazí branka obdržená v závěru. Pro brankáře Michala Tomu by byla nula důležitá. To je jediná kaňka.

Hodnocení trenéra FK Fotbal Třinec Marka Kalivody: Oba mančafty měly v nohách středeční pohárový zápas a k tomuto duelu tak přistoupily co se týče taktiky. Mrzí mě, že první poločas, který jsme zvládli defenzivně velice dobře, rozhodla jedna standardní situace, která byla asi i s faulem. Ale na to se nemůžeme vymlouvat. První gól zápas ovlivnil na dlouhou dobu. My jsme se snažili hrát ofenzivněji, ale naše šance nepřicházely. Rozhodujícím okamžikem byl druhý gól po chybě v rozehrávce od našeho středopolaře Hupky. To byl klíčový moment, který rozhodl celý zápas. Mužstvo Sezimova Ústí, které je velmi zkušené, si už náskok pohlídalo. Naši kluci přesto chtěli dát gól, aby zápas pro nás neskončil s nulou. Musíme se z chyb poučit, zapracovat na přesné rozehrávce. Chyb bylo mnoho a soupeř toho dokázal využít. Soupeři gratuluji, má kvalitní tým a určitě zase bude hrát o špičku druhé ligy.