Táborsko překvapení nepřipustilo, Kolín porazilo 3:0

TÁBOR - 02.11.2014 09:53

Tak trochu povinné vítězství zvládl FC MAS Táborsko včera doma proti poslednímu týmu druhé fotbalové ligy Kolínu. Konečná výhra 3:0 je pro Středočechy ještě milosrdná. Utkání se hrálo za pevné režie Jihočechů. Mužstvo od řeky Labe zkoušelo v úvodu vyrážet ze zataženého bloku do brejků, ale obrana domácích náznaky hasila včas.

FC MAS Táborsko - FK Kolín 3:0 (2:0)

Domácí ofenzivu nejprve obstarával Traoré, pak Strnadovu hlavičku kolínská obrana vyndala z brány, ale na volej Javorka v 25. minutě už byl brankář Pechatý krátký - 1:0. Brance předcházel centr Sladkého na vzdálenější tyč. Ve 37. minutě si Táborsko zakombinovalo. Netypickým špílmachrem se stal Strnad, přihrál Džafičovi, který předložil střelci Javorkovi gólový zápis na platinovém podnose - 2:0.

Smolařem utkání byl domácí kanonýr Strnad. Gól mu nebyl souzen. V 51. minutě se mu v nadějné pozici míč zapletl mezi nohama a za minutu v jasné šanci uklouzl, ale míč naštěstí pro domácí zůstal ležet za ním a Tusjak ho uklidil do brány - 3:0. Diváci Táborska prahli po dalších gólech, ale Hricovu nebezpečnou hlavičku brankář vytěsnil zpod břevna, stejně tak vyrazil i Tusjakovu ránu ve 82. minutě. Poslední dvě šance nejprve nedotáhli Presl se Strnadem a neujala se ani Sladkého dělovka.

Branky: 26. a 37. Javorek, 53. Tusjak. Rozhodčí: Proske - Vysloužil, Ratajová. ŽK: Traore - Svátek, Jelínek. Diváků: 615.

Táborsko: Toma - Divíšek, Hric, Cíferský, Sladký - Šiml - Džafič (64. Presl), Traore, Javorek (71. Nešický), Tusjak (89. Knotek) - Strnad.

Kolín: Pechatý - Šimkovský, Petrášek, Biško, Janec - Bláha, Klapka (46. Jukl), Kabele (46. Böhm), Jelínek, Schön - Svátek (66. Kučera).