Táborsko doma podlehlo vysoko Viktorii Žižkov

TÁBOR - 16.11.2014 08:06 - Aktualizováno: 16.11.2014 08:06

Poslední podzimní utkání fotbalistů Táborska ve Fotbalové národní lize vůbec nevyšel. Souboj Jihočechů na domácím hřišti s Žižkovem sice sliboval vyrovnanou partii, ale hned první poločas ukázal pravý opak. Hosté se dostali do tříbrankového vedení, které už si v druhé půli vzít nenechali. Táborsko tentokrát nepodržel brankář Toma, jehož dvě zaváhání dopomohla významně Žižkovu k vysoké výhře 4:0.

FC MAS Táborsko - Viktoria Žižkov 0:4 (0:3)

První čtvrthodinka patřila opticky Táborsku, to se však ke kloudnému zakončení nedostalo. Hosté ze Žižkova využili své první větší šance. K přímému volnému kopu se před šestnáctkou postavil Bartošák, který poslal míč levačkou krásně k tyči. Po půlhodině hry se Džafić snažil protlačit přes Bartošáka. Po souboji a pádu domácího hráče se Táborsko dožadovalo u rozhodčího penalty, avšak marně.

Ve 38. minutě udeřili znovu hosté ze Žižkova. Bazal unikl po levém křídle a přesnou přihrávkou našel Folprechta, který za pomoci teče překonal bezmocného Tomu. Do poločasu navíc přišel třetí úder Žižkovských. Na pravé straně se uvolnil Súkenník, který z těžkého úhlu poslal střelu na bližší tyč. Tomovi míč vyklouzl z rukavic a srazil si jej za tyč.

Do druhé půle posílilo Táborsko útok Musiolem a chvílemi svého soupeře před jeho brankou slušně svíralo. Domácím to ale nebylo nic platné, neboť skórovat se jim nepovedlo. Veškerou naději jim poté v 67. minutě sebral opět Súkenník. Toma sice vytáhl lob Žižkovských na břevno, nepokrytý Súkenník už pak měl ale při dorážce celou branku před sebou a nezaváhal. Hosté si tak po vysoké výhře odvezli plný bodový zisk.

Branky: 43. a 67. Súkenník, 16. Bartošák, 38. Folprecht. Rozhodčí: Marek - Nádvorník, Hájek. ŽK: Sladký - Bartošák. Diváků: 916.

Táborsko: Toma - Hric (46. Musiol), Divíšek, Ciferský, Sladký - Tusjak, Javorek, Nešický, Traore (61. Presl), Džafić (79. Přeučil) - Strnad.

Žižkov: Holý - Dressler, Hovorka, Opluštil, Bartošák - Karafiát, Podrazský (89. Madej), Folprecht, Súkenník - Marek (76. Hejný), Bazal (83. Kučaba).