► Galerie Střelci (zleva) Javorek, Hric a gratulující Mráz. [Foto: Jan Škrle]

Odpor Vlašimi zlomilo Táborsko až po přestávce, na výhru se nadřelo

TÁBOR - 03.05.2015 13:31

Včerejší druholigový fotbalový zápas mezi FC MAS Táborsko a FC Graffin Vlašim ukázal, že fotbalisté z pod bájné hory Blaník mají slušnou jarní formu a rukopis trenéra Vlastimila Petržely je znát. Favorizovaný domácí celek nicméně začal zostra a už v 8. minutě si na ideálně zahraný trestný kop Džafičem parádně naskočil Hric a hlavou odsoudil Budinského v bráně do role statisty.

Podobný gól vesměs vžene kyslík do žil, ale v případě Táborska se tak nestalo. Naopak to byli Vlašimští, kteří převzali iniciativu a šikovný štírek Brejcha se ocitl v gólové pozici, pak hosté chtěli penaltu za ruku domácích ve vápně a nakonec byli za svou srdnatost odměněni vyrovnáním. Bredova hlavička po přizvednutém centru zleva byla nechytatelná - 1:1.

Do druhé půle Táborsko nastoupilo s větší vervou. Zvýšilo tlak na bránu Vlašimi a po hodině hry propadl míč k volnému Javorkovi, který míč napálil do sítě. Snaha obránce hostí vykopnout balon z brány už byla marná - 2:1. Za patnáct minut fauloval vlašimský Breda rychlého Presla v pokutovém území a penaltu proměnil Džafić - 3:1.

V posledních minutách duelu si soupeři připsali po jedné šanci (Strnad - Jícha), ale skóre se už neměnilo. Jihočeši v tomto ročníku FNL podruhé porazili Vlašim o dvě branky, ale tentokráte bylo vítězství poměrně složité. V příštím utkání hostí Táborsko opět doma Pardubice, ale utkání se hraje v přeloženém termínu už v pátek 8. května od 14.30 hod. na Soukeníku.

FC MAS Táborsko - FC GRAFFIN Vlašim 3:1 (1:1)

Branky: 8. Hric, 60. Javorek, 76. Džafić - 39. Breda. Rozhodčí: Adámková - Jiřík, Vysloužil. ŽK: Džafić, Tusjak, Nešický - Jícha, Štochl, Brejcha, Breda. Diváci: 565

Táborsko: Toma - Sladký, Mráz, Hric, Tusjak - Šiml - Džafić (83. Kočí), Nešický, Javorek (81. Surynek), Presl (87. Musiol) - Strnad.

Vlašim: Budínský - Breda, Štochl, Hell, Nový - Vopat (46. Barák), Vebr, Radoš, Brejcha (84. Hejný), Veselý (73. Průcha) - Jícha.

Radim Nečas (Táborsko): Byl to pro nás velice důležitý a také velice těžký zápas. Těžší jsme si ho ale udělali sami. Dali jsme poměrně brzy gól. Ale poté jako bychom vyklidili střed pole, kdy hráči Vlašimi měli většinu odražených míčů. Chodili jsme do brejků. Jednu stoprocentní šanci hostů jsme přečkali, ale bylo otázkou času, kdy vyrovnají. Byli jsme potrestáni za pasivitu. O přestávce jsme si řekli, že musíme být aktivnější, že musíme hrát agresivněji, více přímočaře. Zaslouženě jsme pak dali dva góly a ještě jsme neproměnili dvě loženky. Vítězství beru jako zasloužené, ale těžké.

Vlastimila Petržela (Vlašim): Pokoušeli jsme se tady hrát to, co hráče učím, to znamená kombinační fotbal bez dlouhých nakopávaných míčů. Táborsko má mužstvo zkušenější, to jsme věděli. Ti kluci spolu hrají dlouho a jsou v osobních soubojích silní. S tím jsme měli trochu problémy, ale na šance jsme na tom byli minimálně stejně. Ale my momentálně nemáme hráče, kteří by takové šance proměňovali. Trochu nám uškodil příchod Tondy Baráka, který balon moc držel. Tím pádem jsme nekombinovali tak rychle jako v první půli. Nejsem rozčarován. S Táborskem je vždy dobrý zápas. Na zápas s ním se vždy těším.