V druhém přípravném utkání prohrálo Táborsko s Mladou Boleslaví 5:2

TÁBOR - 04.07.2016 18:27

Ve druhém přípravném utkání na novou sezonu nestačili fotbalisté Táborska v sobotu v Benátkách nad Jizerou na účastníka nejvyšší soutěže z Mladé Boleslavi.

FK Mladá Boleslav - FC MAS Táborsko 5:2 (3:1)

Branky: 31. Chramosta, 35. Chramosta, 41. Fabián - 24. Šeda (vlastní), 82. Kočí. Rozhodčí: Franěk - Šťastný Vít, Polena.

Táborsko: 1. poločas: Toman - Landovský, Nešický, Ciku, Kalvach, Cíferský, Presl, Mráz, Traore, Hanzlík, Mrázek.

2. poločas: Brych - Peterka, Dorděvič, Kočí, Kučera, Džafič, Navrátil, Bělousek, Hovorka, Froněk, Blanař, Pajer.

"Myslím si, že úvodních 20 minut jsme byli na hřišti lepším týmem, vypracovali jsme si několik zajímavých akcí a nakonec jsme šli do vedení. Potom se ale hra vyrovnala a Boleslav několika slepenými góly zápas otočila. V druhé půli měla hru pod kontrolou a přidala další branky," zhodnotil zápas gólman FCT Michal Toma.

Hodnocení trenéra FCT Petra Frňky: Utkání jsme hráli s velmi kvalitním soupeřem, který skončil na třetí příčce v uplynulém ročníku Synotligy. Začali jsme velmi dobře, kdy jsme hráli velmi zajímavý, vyrovnaný fotbal. V úvodu utkání jsme lépe kontrolovali střed hřiště a vytvořili si větší počet zakončení. Poté jsme šli trošku šťastně do vedení po sraženém centru soupeře do vlastní sítě. Předtím jsme měli gólovou šanci, kterou jsme neproměnili, ale v této fázi zápasu jsme šli asi i zaslouženě do vedení. Zápas měl slušnou úroveň. Utkání mělo vzhledem k počasí slušné tempo. Bohužel jsme dostali vyrovnávací branku, která byla z našeho pohledu poměrně sporná. Hráč, který ovlivňoval hru, byl dva metry v ofsajdu a zkrátka se nám to rozhodnutí vůbec nelíbilo, ač se jednalo o přátelské utkání. Jsem přesvědčený, že nás to potom všechny vyvedlo z míry a z koncentrace. Po této brance jsme měli desetiminutovku, kdy hrál jenom soupeř a my jsme dělali chybu za chybou. Toho soupeř s jeho kvalitou samozřejmě okamžitě využil a otočil pak stav na 3:1. Následně až potom jsme zase začali hrát a vrátili jsme se zpátky do zápasu. Utkání bylo cenné především právě v tom, že zkrátka soupeř jakékoliv naše zaváhání nebo částečné vypnutí okamžitě trestal. Do druhé půlky jsme vystřídali všechny hráče, kdy přišla druhá parta. Od počátku druhého poločasu měl soupeř převahu a dostal nás pod obrovský tlak. Bylo vidět, že kvalita v šíři kádru u soupeře je na jiné úrovni než ta naše. O to zodpovědnější však byl přístup našich hráčů. Stejně si však Boleslav vytvořila několik velmi dobrých a zajímavých šancí, které naštěstí pro nás neproměnila. Přesto si soupeři podařilo postupně navýšit vedení. Ve druhé části druhého poločasu jsme se již herně vzchopili. Dokázali jsme ale snížit na 5:2 a nastřelili jsme ještě ve druhém poločase další dvě tyčky. Byl to velmi kvalitní náročný zápas, s velmi dobrým soupeřem, kdy si myslím, že dobrý výkon a dojem jsme si sami pošramotili ztrátou koncentrace a soupeř toho uměl výborně využít.